KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303040
*
nr 1430 3040
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Ateljéinteriör. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:18:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 15:06:35
1
100 kr
5/11 13:21:10
2
250 kr
5/11 13:35:12
3
200 kr
5/11 13:35:12
2
250 kr (Budbetjänt)
5/11 13:35:32
3
300 kr
8/11 17:21:25
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljéinteriör georg lindström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Joye Lindström
nr 1430 3040
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Ateljéinteriör. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 15:06:35 | 1 | 100 kr |
5/11 13:21:10 | 2 | 250 kr |
5/11 13:35:12 | 3 | 200 kr |
5/11 13:35:12 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
5/11 13:35:32 | 3 | 300 kr |
8/11 17:21:25 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljéinteriör georg lindström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50